O nás

Domov důchodců Ústí nad Orlicí je tradiční domov v srdci venkovského regionu, otevřený moderním standardům, ale zachovávající a podporující mezilidské vazby, poskytující přátelskou oporu. Stáří přináší i chvíle, které nejsou lehké – a na ty u nás nebudete sami. Jsme tu pro Vás.

Historie

Domov důchodců Ústí nad Orlicí byl postaven stavitelem Radechovským v roce 1925 za 500 000 Kč jako městský chudobinec. Protože toto vzniklé zařízení využívali spíše starší lidé a stáří doprovázejí nemoci, brzy se z chudobince stal chorobinec se 48 lůžky. V roce 1954 se chorobinec transformoval na domov důchodců a službu zde vykonávaly řádové sestry (zařízení opustily v roce 1982). K původní budově, již několikrát rozšířené, přibyla začátkem devadesátých let nová, moderní budova a celková kapacita dosáhla 144 lůžek.

Od svého založení sloužila nemovitost č. p. 761 na Cihlářské ulici potřebám občanů z Ústí nad Orlicí a okolí. Stovkám obyvatel Orlickoústecka dávala práci, tisícovkám seniorů pomáhala unést jejich stáří. I dnes je Domov důchodců významným zaměstnavatelem, i dnes je připraven pomáhat všem, kdo to potřebují. Tradice zavazuje.

Historie

Poloha

Domov najdete v jednom z nejkrásnějších regionů východních Čech, v plně vybaveném městě s nemocnicí, divadlem a hudební tradicí. Ústí nad Orlicí je pro stáří rozhodně dobrá adresa.

Město leží na páteřní trati, moderním koridoru, kam se z Prahy i z Brna dostanete vlakem za hodinku a půl a rychlíky tu jezdí snad každou hodinu. Protože je Ústí nad Orlicí přirozeným i správním centrem regionu, sbíhají se do něj linky autobusové dopravy i místních vlakových spojů z celého okolního území. V okruhu dvaceti kilometrů od města leží Litomyšl, Vysoké Mýto, Choceň, Brandýs nad Orlicí, Česká Třebová, Letohrad, Lanškroun.

Poloha Domova

Uspořádání

Domov začíná historickou budovou A. Naproti vyrostla na začátku devadesátých let budova B. Oba ubytovací prostory propojují zastřešené chodby s centrální budovou, v níž najdete kanceláře, jídelnu, stravovací provoz a stylovou kavárničku.

V centrální budově je umístěn vstup do celého komplexu domova. K domovu patří i zelená zákoutí s fontánou, pergolou a lavičkami. Areál je umístěn na okraji města, dobře dostupný z centra a přitom se dotýká příměstské zeleně.

Jídelna

Domov je bezbariérový, je vybaven osobními i lůžkovými výtahy, které zůstávají v provozu i při výpadku elektrické sítě – v takovém případě jsou poháněny proudem ze záložního dieselagregátu.

Pohyb po celém Domově je veden uvnitř objektu bez nutnosti přecházet mezi budovami. Za tímto účelem byly mezi jednotlivými budovami vybudovány spojovací koridory.

Domov důchodců Ústí nad Orlicí

Zaměstnanci

Každé zařízení sociálních služeb tvoří především lidé. Proto si zaměstnance velmi pečlivě vybíráme. O bezpečí a pohodlí 144 obyvatel domova se stará několik desítek zaměstnanců. Zkušení a pravidelně školení zaměstnanci garantují vysokou úroveň poskytovaných služeb. Pečující personál důsledně uplatňuje citlivý a vnímavý přístup k potřebám uživatel. Místo, kde lidé tráví stáří, by mělo mít rodinnou a domáckou atmosféru. Myslíme na to, proto děláme svoji práci především srdcem.